ŠPENÁTOVÉ TORTILY

98

Touha podívat se do Mexika se nás drží už nějakou tu dobu. Vždy však existuje překážka, která plány zhatí a Markéta to pokaždé těžce nese. Je to prostě cestovatelské duše a tak by nejraději pořád někde trajdala! 


Aby nebyla smutná, rozhodl jsem se jí zvednout náladu a přišel s nápadem udělat si mexickou atmošku doma. Když nemůžeme do Mexika my, půjde Mexiko za námi a to v čele s tortilami! Markéta byla z nápadu vyložene nadšená a těšila se co vykouzlím. V tom mi však zazvonil telefon a já opět musel do práce. Veškeré vaření tedy zůstalo pouze na ní a mě nezbývá nic jiného než uznat, že se s tím popisovala skvěle. Když jsem se  vrátil domů, bylo už vše nachystáno. Tequila nalitá, toritily upečeny a my jsme si tak mohli konečně vychutnat náš malý kousek Mexika.

Co budete potřebovat:
 • 320 g hladké mouky,
 • 90 g sádla,
 • 150 ml vody,
 • lžička soli,
 • 1 lžička kypřícího prášku,
 • 50 g špenátu.
Mouku smíchejte se solí, kypřícím prášek a vlažnou vodou. Poté vložte na drobno nasekaný špenát  a spolu se sádlem těsto pořádně propracujte do hladné konzistence. Těsto vložte do misky a nechte 30 minut odpočívat. Odpočaté těsto rozdělte na 8 stejných dílů. Z každého dílu vypracujte kouli a rozválejte je na tenké placky. Na pánvi rozpalte trochu olivového oleje a tortili na ní prohřejte 30 -60 vteřin z každé strany.
Na toritilách je skvělé to, že si je každý může naplnit podle vlastní chuti. My jsme zvolili zdravou zeleninou variantu a z mexické tortili udělali celosvětové jídlo. Potřeli jsme ji marockým hummusem a doplnili rajčaty, salátem little jam, avokádem a řeřichou. Pokud stejně jako vy zvolíte tuto variantu, určitě neprohloupíte!
Doba přípravy 1 hodina s náročností 3/5. Uvedené množství vydá pro 4 osoby.

Zapojte se do konverzace

 1. Part of Nicol says:

  Tak to vyzerá veľmi chutne 🙂 Musím pochváliť aj fotky. Každý článok, ktorý máš. Fotky ako od profesionála! 🙂
  partofnicol.blogspot.sk

 2. Klára G. says:

  Teda jsem tu poprvé a nemůžu se nabažit. Přidávám hned do sledování protože zaprvé máte stejný vzhled jako já což se mi líbí:P za druhé máte nádherné fotky!! a za třetí suprově vaříte! I když já na kuchtění zrivna nejsem třeba mě to motivuje a já se o něco z vaší online kuchařky pokusím;)

  http://www.double-claire.blogspot.cz

 3. Unknown says:

  Pane bože, teď mám zase hlad! Vypadá to úchvatně!
  http://www.jdeocestu.blogspot.cz

 4. Make up by Jane says:

  Hned zítra to vyzkouším! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close
© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena