BRUSINKY Z RÁJE

No nebudu Vám lhát, Štěpán mi v posledních dnech dává pěkně zabrat! Začíná být aktivnější víc než bych chtěla, a když se do toho začnou ...

https://www.facebook.com/neplechanaplechu/?ref=bookmarks

No nebudu Vám lhát, Štěpán mi v posledních dnech dává pěkně zabrat! Začíná být aktivnější víc než bych chtěla, a když se do toho začnou klubat zoubky, je o zábavu postaráno. Když tedy přijde jednou za čas den, kdy se uděje něco, co mě z tohoto stereotypu vyvede, tetelím se blahem. O to horší pro mě je pak situace, kdy přičichnu k tomu, že se něco bude dít a Štěpán mi to zhatí. Třeba jako teď posledně. To Vám takhle jednou měli naši dovolenou a naplánovali si výlety v okolí Liberce a ač jsem chtěla sebevíc, na výlet mě prostě nevzali. No jo, s kočárem se po skalách lézt prostě nedá. Naši si však byli jasně vědomi toho, že těžce nesu to, že opět musím zůstat doma, a tak, aby mě tuto situaci alespoň trochu vynahradili, přivezli mi z výletu pořádnou várku brusinek. Ty já mám totiž děsně ráda a třeba takovou svíčkovou bych bez nich ani nejedla! Máte už letošní várku zavařenou? 

https://www.instagram.com/neplechanaplechu/

Co budete potřebovat (cca 10 skleniček):
  • 1 kg brusinek,
  • 80 ml vody,
  • 400 g cukru.
Brusinky přebereme a očistíme od lístků. Pořádně je necháme odmočit a poté je jen propláchneme. Vložíme do kastrolu, podlijeme je vodou, přiklopíme pokličkou a přivedeme k varu (mírně). Vaříme zhruba 7 minut a během vaření sbíráme pěnu. Poté přidáme cukr a poté co se rozpustí, je ještě zhruba 10 minut povaříme. Sklenice si předehřejme například v troubě a směs do nich dle potřeby naplníme.
Doba přípravy 30 minut + přebírání. S náročností 1/5 (náročné je jen je nasbírat).  

https://www.facebook.com/neplechanaplechu/?ref=bookmarks

You Might Also Like

0 komentářů

Flickr Images