NA PIKNIKU S NEPLECHOU

Jo tak tohle jsou fotky, kdy byl Štěpán ještě hodná Žofie. Spokojeně si lebedil v mém gigantickém břiše a až na pár nepříjemných kopanců...
Jo tak tohle jsou fotky, kdy byl Štěpán ještě hodná Žofie. Spokojeně si lebedil v mém gigantickém břiše a až na pár nepříjemných kopanců byl miliónovým dítětem. To byly časy! Doma jsme si mohli spokojeně neplešit a užívat si každého dne podle vlastních představ. Teď už těm dnům udává rytmus pouze Melounek a já jen skáču, jak on píská. Na nějaký piknik v trávě tedy teď můžeme zapomenout a nezbývá než doufat, že se z něj stane zázračné dítě, které bude zanedlouho samostatné a dá svým rodičům chvíli, na tak vytoužený odpočinek. 

Protože jsme věděli, že nám chvíle klidu budou na nějakou dobu zapovězeny, rozhodli jsme se je uchovat alespoň formou fotek. Stejně jako většina těhotných jsem tedy i já uvolila k těhotenskému focení, ale tím, že jsem nestála o pouhé zdokumentování rostoucího břicha, ale o zachycení pocitu z něj, rozhodli jsme se oslovit skvělou Báru Bistiak. Barča má pro přirozené fotky neskutečný cit a my tak teď díky těmto krásným fotkám můžeme se sirkami v očích a slinou na vestě vzpomínat na krásný okamžik, který ještě dlouho nezažijeme. 

BANÁNOVÉ MUFFINY

Co budete potřebovat:
  • 250 g hladké mouky,
  • 120 g cukru,
  • 20 g vanilkového cukru,
  • 100 g másla,
  • 200 ml mléka,
  • 2 vejce,
  • 1 lžička jedlé sody,
  • 1 lžíce octa.
Máslo třeme s cukrem (klasickým i vanilkovým) a když obě suroviny dobře prolnou, přidáme k nim vejce, mléko a postupně zašleháváme mouku. Poté co z těsta vznikne konzistentní hmota, připravíme si do skleničky lžíci octa a necháme v ní zpěnit sodu. Bublavou směs nalijeme do těsta a dobře promícháme. Plech na muffiny vyložíme papírovými košíčky, do poloviny je zalijeme těstem a doprostřed každého z nich dáme kolečko nakrájeného banánu. Banán zalijeme zbylým těstem a muffiny dáme péci. Pečeme cca 20 minut v troubě předehřáté na 180 °C.
Doba přípravy 30 minut s náročností 1/5.


You Might Also Like

0 komentářů

Flickr Images