SANDTNERKOVSKÁ VÝZVA 11: TVAROHOVÉ KNEDLÍKY SE STROUHANOU HOUSKOU

4
Již několik týdnů předem se dá těžko přehlédnout, že se blíží svátek svatého Valentýna. Ze všech stran se na vás valí srdíčkové reklamy, romantická výzdoba a letáčky s upoutávkou na romantickou večeři. A najednou je to tady! Program plný slaďáren před kterými neutečete a tak i přesto, že se každý rok oba tváříme, že tento svátek jde zcela mimo nás, je člověk stejně tak nějak automaticky pod tlakem, který jasně naznačuje, že by  měl něco předvést a překvapit svou drahou polovičku! Každý rok to prokaučuju a tak jsem letos nenechal nic náhodě. Vybičoval jsem se a dnešní Sandtnerkovskou výzvu pojal valentýnsky! Připravil jsem si pro Markétu tvarohové knedlíky s omáčkou z lesních plodů. Doufám, že by to mohlo inspirovat i tebe.
Co budeme potřebovat:
  • 40 g másla,
  • 2 vejce,
  • 120 g strouhanky,
  • 20 g hrubé mouky,
  • 250 g tvarohu,
  • sůl,
  • citrónová kůra.

Recept podle Sandtnerky:

V míse umícháme máslo, sůl, žloutky a citrónovou kůru. Poté přidáme prolisovaný tvaroh, z bílků sníh současně se strouhankou a moukou. Z těsta uděláme pět knedlíků, které vaříme v osolené vodě 12 – 15 minut. Uvařené knedlíky natrhneme vidličkou, pomastíme máslem a posypeme osmaženou strouhankou. Také můžeme podávat knedlíky s ovocnou šťávou, povidlovou omáčkou nebo meruňkovou omáčkou.
Knedlíky jsem dělal přesně podle receptu a na závěr jsem je zalil na pánvi rozpuštěným lesním ovocem s cukrem a trochou skořice. Na závěr jsem na knedlíky dal ještě zakysanou smetanu, aby byl úspěch zaručen! Je však na vás jakou variantu zvolíte.
Doba přípravy 30 minut s náročností 2/5. Z této várky vytvoříte 5 knedlíků což je akorát pro dvě osoby.

Zapojte se do konverzace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close
© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena