CUKETOVÉ PLACIČKY SE SUŠENÝMI RAJČATY A PARMAZÁNEM

3.4K
Rok se s rokem sešel a u nás opět nastalo to období, kdy se v cuketách doslova topíme. Lednici mám jimi napěchovanou k prasknutí, další kousky mi leží ve spíži a po všech  těch receptech, které každý rok točíme stále dokola, mi už pomalu docházejí nápady, co z nich dělat. Na druhou stranu se díky nekonečnému množství cuketových zásob máme stále co jíst a i kdybychom měli vyjedenou celou lednici, víme, že cukety tam budeme mít prostě pořád. Podobná situace se nám stala i dnes. Na nákup nám se Štěpánem nezbyl čas a tak abychom neumřeli hlady, musela jsem si poradit s těmi zbytky, co v lednici zůstaly. K našemu překvapení však tyto zbytky daly vzniknout opravdu vynikajícímu receptu, který jsme si i přes cuketovou nasycenost velmi oblíbili a určitě tak stojí za to, abychom se o něj s vámi podělili! 

Náročnost: Mírně náročné


Doba přípravy: 1 hodina 20 minut

 • 15 minut příprava surovin,
 • 30 minut vykapání cukety,
 • 10 minut příprava směsi na placky,
 • 5 minut příprava dipu,
 • 20 minut smažení.

Co budete potřebovat (15 placiček):

 • 600 g cukety,
 • 200 g ovesných vloček,
 • 2 vejce,
 • 100 g parmazánu,
 • 50 g sušených rajčat (u varianty pro děti 1 menší rajče),
 • hrst čerstvé bazalky,
 • 3 snítky oregana,
 • sůl,
 • pepř.

Na dip: 1 zakysaná smetana, dle chuti petrželka, pažitka a tymián.

Postup:

 1. Nejprve si připravíme cuketu tak, že ji omyjeme, nastrouháme ji na hrubém struhadle a poté ji dáme přes misku do cedníku odkapat alespoň na 30 minut. Tekutinu nevylijeme, ale necháme ji na později.
 2. Sušená rajčata nakrájíme na drobné kostičky, parmazán nastrouháme na jemno a bylinky nasekáme.
 3. Do mísy s tekutinou, která odkapala z cukety, nasypeme vločky. Promícháme je a necháme je všechnu tekutinu vsáknout. Poté do misky přidáme odkapanou cuketu, vejce, bazalku a oregano a vše pěkně promícháme. Pokud s námi budou jíst i malé děti, z této směsi jim část oddělíme, pokud ne, pokračujeme dále tím, že přidáme parmazán, sušená rajčata a dle chuti sůl a pepř. Vše ještě jednou promícháme a necháme chvilku odležet.
 4. V pánvi rozpálíme trochu oleje a lžící na ni naneseme hromádky cuketové směsi, které lžící zploštíme. Každou placku smažíme na mírném ohni cca 4 minuty z každé strany.
 5. Než všechny placky usmažíme, připravíme si dip tak, že do zakysané smetany zamícháme nadrobno nasekanou pažitku, petrželku a tymián. Než všechny placky usmažíme bylinky se v dipu pěkně rozleží a při servírování již bude mít tu správnou chuť.

Jídlo z jednoho hrnce:

Pokud máte doma malého špunta stejně jako my, můžete tyto cuketové placky s menší obměnou použít jako jídlo z jednoho hrnce. Do oddělené směsi pro prcka nakrájíme jedno menší rajče a směs dobře promícháme. V pánvi necháme rozpustit přepuštěné máslo a lžící na ni naneseme hromádky cuketové směsi, které lžící zploštíme. Každou placku smažíme na mírném ohni cca 4 minuty z každé strany.

Vzhledem k přípravě jídla na pánvi podávám takto připravené jídlo podávám Štěpánovi od 1,5 roku. Když byl menší připravovala jsem podobné placičky v troubě nebo v pečícím sáčku. 
  

Zapojte se do konverzace

 1. Kwon Soo Hyo says:

  Recept vypadá skvěle! Cuketový placky miluju, takže tyhle určitě vyzkouším!

  Karolína & Korea v Česku

 2. Tý jo tohle vypadá dobře. 🙂
  Miska blog

 3. Lucka says:

  Určitě vyzkouším!! �� Díky za inspiraci ����❤️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close
© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena