KOČÍČÍ KVĚTINÁČE

Čerstvé bylinky jsou pro nás základem každého receptu. Mají intenzivnější chuť než ty sušené a jídlu tak dodávají úplně nový rozměr. V d...


Čerstvé bylinky jsou pro nás základem každého receptu. Mají intenzivnější chuť než ty sušené a jídlu tak dodávají úplně nový rozměr. V dnešní době je lze koupit v každém větším marketu nebo na farmářských trzích, a pokud máte trpělivost, u většiny bylin není problém si domácím vy pěstováním. Každá z bylin si zaslouží dostatek pozornosti a má právo na pohodlné a stylové místo ke svému růstu. Pokud i vy byste chtěli svým bylinkám vyrobit stylový příbytek, vsaďte na tento květináč z PETek od minerálky. 


Co budete potřebovat:
 • PET lahev,
 • balakryl,
 • lihový fix,
 • temperové barvy,
 • nůžky,
 • staré noviny,
 • štětec.
Z vypité PET lahve si nůžkami vyřízneme tvar zvířátka. Květináč pořádně vysušíme a poté ho za pomoci štětce na podlaze vyložené novinami natřeme balakrylem v několika vrstvách. Každou vrstvu nechte pořádně zatuhnout, ať se vám nedělají kocoury! Na zaschnutý květináč nakreslete lihovým fixem oči a ostatní kontury a zbytek dobarvěte dle potřeby balakrylem zbarveným za pomoci temperových barev. Tento květináč používejte spíše jako misku, pokud bylinku zasadíte přímo do něj, mohla by vám rostlinka zahynout přemokřením! 

Doba přípravy 2 hodiny s náročností 1/5.


You Might Also Like

5 komentářů

 1. Jůůůů! tak to budu muset nakoupit kytky, protože je to úplně super!:)
  LadyCaterpillar

  OdpovědětSmazat
 2. Moc krásné!... v první chvíli jsem si myslela, že jsou koupené.
  Mějte krásný víkend. Jarka

  OdpovědětSmazat
 3. Veľmi pekné a jednoduché. :)
  Ďakujem za tip a pozývam na moju stránku:
  http://everydaywithlola.blogspot.cz/2016/02/den-po-valentine.html

  OdpovědětSmazat

Flickr Images