SANDTNERKOVSKÁ VÝZVA 48: ŠVESTKOVÉ KNEDLÍKY Z BRAMBOROVÉHO TĚSTA

Ta naše marná švestka taky konečně něco vyplodila. Už loni to byla šestá sezóna za sebou co nedala ani slívu, a tak se začalo vážně uvažov...


Ta naše marná švestka taky konečně něco vyplodila. Už loni to byla šestá sezóna za sebou co nedala ani slívu, a tak se začalo vážně uvažovat o jejím poražení. Švestka se toho evidentně lekla a vydala ze svých posledních sil takovou úrodu, že to s ní zkusíme ještě příští rok. Jelikož milujeme švestkové knedlíky, jsme rádi, že si je po tolika letech můžeme taky jednou udělat z domácích zásob.Co budete potřebovat:
 • 700 g brambor,
 • 2 vejce,
 • 250 g hrubé mouky,
 • sůl,
 • 60 g másla,
 • 20 g cukru,
 • 30 g tvarohu,
 • 750 g švestek.
Recept podle Sandtnerky:
Uvařené, oloupané a prolisované brambory smícháme na vále s hrubou moukou, přidáme sůl, vejce a vypracujeme tužší těsto. Hned jak vyválíme, nakrájíme na čtverečky, naplníme švestkami, dobře zakulatíme, v osolené vodě je vaříme 5 minut. Uvařené knedlíky dáme na síto, pak je upravíme na mísu jako třešňové, nebo je pomastíme, posypeme smaženou houskou a cukrem. Také můžeme tyto knedlíky naplnit povidlovou nádivkou. 

Brambory jsem nelisovali, ale strouhali na struhadle, jsme tak zvyklí a tak postup neměníme. Se zbytkem jsme už následovali recept. 

Doba přípravy 60 minut s náročností 2/5. You Might Also Like

6 komentářů

 1. Švestky a všechno z nich mám taky moc ráda :) Tiše závidím úrodu :) Karla

  OdpovědětSmazat
 2. Švestkové knedlíky miluju, hned bych si dala.

  OdpovědětSmazat
 3. Jé švestkové knedlíky bych si dala, asi je o víkendu uvařím manželovi :-D

  OdpovědětSmazat
 4. Děkuji za návštěvu na mém blogu! Trochu jsem se tady porozhlédla a mám hlad :o) Spousta krásně nafoceného jídla, nádhera!
  Posílám pozdravy, Helena

  OdpovědětSmazat
 5. Moje babička se ze Sandtnerky učila vařit :) a vařila, jak jinak, nejlíp na světě... Máte krásný blog, super fotky, jen prosím, prosím - udělejte něco s tím nečeským fontem, zbytečně kazí jinak krásný design. Fandím!

  OdpovědětSmazat

Flickr Images